Ksoftservis

webdesign a software pro lidi

Zásady bezpečnosti PC

Trápí Vás šířící se viry, trojské koně a další "havěť"? Obtěžuje Vás nadměrné množství spamu, kterým se musíte prokousat k práci? Potřebujete zabezpečit spolehlivě Vaše data?

Důležité zásady bezpečné práce s PC

Stop spamu!

Denodenní procházení množstvím nevyžádané pošty... Reklamy lákající Vás k nákupu Viagry nebo akademických titulů... Spam s vulgárním sexuálním podtextem... Zprávy požadující po uživatelích heslo k platební kartě nebo elektronickému bankovnictví... Důležitý e-mail smazaný s nevyžádanou poštou... Takové problémy zná velká většina z nás, kteří komunikují pomocí e-mailu. Podle výzkumu firmy F-secure tvoří spam, tedy nevyžádaná pošta, až 90% světové elektronické komunikace. Česká republika je díky svému specifickému jazyku trochu chráněná, ale i tak je spam problémem zhlcujícím uživatele a odvádějící je od důležitější činnosti. Správcové počítačových sítí jsou mnohdy proti masivním útokům spamerů bezmocní. Přitom stačí několik důsledných a jednoduchých kroků k zásadní redukci nevyžádané pošty a k ochraně e-mailových schránek a identit.
Nabízíme Vám řešení, které nebude mnoho stát ale může ušetřit mnoho Vašeho času.

Pozor na licence!

Mnoho živnostníků nebo neziskových organizací užívá kvůli snížení nákladů tzv. free antiviry nebo další freewarové programy pro správu souborů, úklid systému nebo grafiku. Velmi často ale nelegálně - většinu těchto programů lze volně používat jen pro domácí nebo nekomerční použití. Za komerční použití se však považuje každý počítač, na kterém běží software napomáhající zisku (např. CAD programy, skladová databáze ale i obyčejné firemní účetnictví). Uživatelé se tak nevědomky vystavují možnému právnímu postihu. Dalším velkým prohřeškem je užívání shareware (tedy tzv. software na zkoušku) po uplynulé lhůtě. V podstatě ke všem těmto programům však existují volně použitelné alternativy i pro komerční sféru a to většinou kvalitnější nebo ergonomičtější.

Jste ohroženi?

opravaMožné příznaky ohrožení:

potenciální stavy ohrožení

xhtml 1.0 | css level 3