Ksoftservis

webdesign a software pro lidi

Redakční systémy

Pracuji s redakčními systémy Drupal, Wordpress, Get Simple CMS a Wolf CMS. Všechny tyto redakční systémy jsou s otevřeným zdrojovým kódem, postavené na stabilní a prověřené platformě php + mysql/pgsql/xml. Open-source technologie zajišťuje vysokou variabilitu, rošiřitelnost i vysokou bezpečnost, neboť na vývoji těchto produktů se podílí velké množství vývojářů, návrhářů i bezpečnostních specialistů. Zákazník také není omezen v počtu uživatelů, záznamů v systému nebo v implementaci modulů.  Svobodná licence a bezplatný základ znamenají, že zákazník platí jen čas webdesignera/programátora.

Vhodný redakční systém vybírám dle náročnosti a rozsahu projektu. Všechny redakční systémy jsou v češtině, nepřeložené části (moduly) pro uživatele překládám.

DrupalDrupal

Drupal je populární systém pro správu obsahu (CMS), který se vyznačuje vysokou stabilitou, bezpečností a rozšiřitelností. Používá se především pro náročnější webové projekty, kde díky své flexibilitě umožňuje vytvářet rychle a kvalitně stránky, články, fotogalerie a jiné druhy obsahu a integrovat je s dalšími službami. Snadná rozšiřitelnost pomocí modulů umožňují jeho nasazení pro weby obcí, neziskových organizací, velkých firem, redakční portály, e-shopy aj. Na Drupalu je postaven i web Bílého domu, Intelu, Mensy a dalších významných institucí po celém světě.

drupal.org

WordpressWordpress

Wordpress je nejpopulárnější systém pro správu obsahu na světě. Vzhledem ke svému jednoduchému ovládání a vnitřní struktuře je vhodný zejména na jednodušší projekty, blogy, osobní weby, případně pro on-line časopisy a redakční portály, kde umožňuje zachovat vysokou rychlost i produktivitu práce. Je rozšiřitelný mnoha pluginy, umožňuje tak provoz videoportálů, e-shopů i sociálních platforem. Pohání např.: Network Solutions, McAfee, Linuxexpres.cz aj.

wordpress.org

Get SimpleGet Simple

Jednoduchý redakční systém, který vyniká při tvorbě menších webů, osobních a firemních stránek. Zatímco při využití výše uvedených komplexních redakčních systémů by byla větší část jejich možností nevyužita, Get Simple nabízí přesně to, co je pro takovou situaci potřeba. Rychlý, rozšiřitelný, nepotřebuje pro svůj běh databázi.

get-simple.info

Wolf CMSWolf CMS

Jednoduchý redakční systém. Mezi ostatními podobnými produkty vyčnívá přehledným uživatelským rozhraním a víceúrovňovou uživatelskou správou webu. Může běžet i nad SQLite.

wolfcms.org

xhtml 1.0 | css level 3